نمایش 1–12 از 23 نتیجه

راهنمای خرید سرویس ملحفه تک رنگ

سرویس ملحفه یکی از کالا هایی است که هر خانواده‌ای حداقل به یک دست زاپاس از آن احتیاج دارد. چرا که داشتن یک دست سرویس ملحفه اضافی و تعویض و شستشوی مداوم آن علاوه بر اینکه به حفظ بهداشت بستر خواب کمک میکند، تنوع خوبی به اتاق خوابتان میبخشد تا منظره آن برایتان یکنواخت و کسل ‌کننده نشود. در این میان سرویس ملحفه تک رنگ به دلیل ست شدن بهتر، بازتاب سریعتر آلودگی و اتمسفر ساده و آرامی که به اتاق خواب میبخشند یکی از محبوب ترین انواع سرویس های ملحفه در میان محصولات دستر است. دستر صفحه حاضر را به فروش سرویس نیم ست ملحفه تک رنگ در رنگ های متنوع، شاد و آرام‌بخش اختصاص داده است.

قیمت ملحفه تک رنگ

قیمت ملحفه تک رنگ به عوامل بسیاری مثل برند، داخلی یا خارجی بودن، کیفیت دوخت و پارچه بستگی دارد. الیاف طبیعی مانند پنبه، ابریشم، ساتن و کتان به طور کلی گران تر از ملحفه ‌های الیاف مصنوعی هستند اما اقتصادی‌ترین تصمیم ممکن درباره خرید سرویس ملحفه انتخاب الیاف مصنوعی با ویژگی‌های مشابه الیاف طبیعی است. برخی الیاف پلی استری مثل نخ سوپر میکرو که در سرویس ملحفه تک رنگ دستر به کار رفته است علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های کیفی بالا، قیمت مقرون به صرفه‌ای هم دارند. گران ترین سرویس های ملحفه مربوط به برندهای خارجی تولید کننده کالای خواب است که بخش اعظمی از بهای گزاف آن ها را نه برای کیفیتشان که بابت هزینه های حمل و نقل و واردات می‌پردازید. بنابراین اگر به دنبال خرید سرویس ملحفه تک رنگی هستید که علاوه بر کیفیت، زیبایی و ماندگاری بهای معقول، منطقی و به صرفه‌ای داشته باشد حتما از برندهای درجه یک داخلی و تولیدکننده های ایرانی کالای خواب خرید کنید. دستر به عنوان یک تولید کننده تخصصی کالای خواب در ایران سرویس‌های ملحفه تک رنگ خود را در رایج ترین شکل استفاده آن یعنی به صورت نیم ست و با الیاف پلی استری تولید و به بازار ارائه داده است که نمونه رنگ های متنوع و آرام بخش آن را در همین صفحه مشاهده می‌کنید.

اطلاعات جامع درباره سرویس ملحفه تک رنگ:

همان طور که مشاهده میکنید سرویس ملحفه نیم ست تک رنگ دستر در بیش از بیست رنگ متنوع و جذاب ارائه میشود که تیم عکاسی دستر تلاش کرده است رنگ ‌های آن را به دقیق ‌ترین شکل ممکن در عکس ‌ها انتقال دهد. با این حال درخشندگی و لطافت پارچه‌های این نیم ست ها را تنها بعد از خرید و استفاده درخواهید یافت. نیم ست‌های ملحفه تک رنگ دستر به جز تفاوت و تنوع در رنگ، قیمت یکسانی دارند، زیرا کیفیت همه آن ها در یک اندازه اعلاست. در زیر برخی از ویژگی‌های کیفی و تخصصی سرویس‌های ملحفه تک رنگ دستر را با هم مرور می‌کنیم:
 • جنس سرویس‌های ملحفه تک رنگ دستر از نخ سوپر میکروی درجه یک است. نخ سوپر میکرو از انواع نخ های پلی استر است که ویژگی های عمومی این نخ ها را داراست. الیاف پلی استر خواص فیزیکی و شیمیایی مهمی دارند که آن ها را برای استفاده در سرویس ملحفه رنگی بسیار مناسب میکند.این الیاف علاوه بر انعطاف و برگشت پذیری، مقاومت سایشی و استحکام بالا که به دوام بافت ملحفه در شستشوهای متوالی کمک میکند، به دلیل خاصیت های مهمی چون ثبات رنگ، مقاومت رنگ در برابر نور خورشید و مقاومت در برابر مواد سفید کننده مورد استفاده در خشک شویی ها برای سرویس ملحفه رنگی بسیار مناسبند.
 • قطعات سرویس ملحفه تک رنگ دستر با توجه به تقاضای بازار، به صورت نیم ست و در ابعاد استاندارد سرویس خواب دو نفره عرضه شده که شامل سه قطعه زیر است:
یک ملحفه به عنوان روکش یا کاور تشک، در ابعاد 180*200*25 سانتی متر که قالب استاندارد تشک تخت های دو نفره است و در دوخت آن از کش دوبل برای فیکس کردن ملحفه بر روی تشک استفاده شده است. دو روبالشی ساده در ابعاد استاندارد 50*70 سانتی متر از همان جنس و رنگ ملحفه تشک
 • ضریب آبرفت در پارچه ملحفه های تک رنگ دستر نزدیک به صفر است و کوچک‌ ترین تغییری در سایز و ابعاد آن بعد از شسشتو ایجاد نمی‌شود.
 • ملحفه ‌های تک رنگ دستر دارای ثبات رنگ بالا و مقاومت رنگ نسبت به مواد سفیدکننده و شوینده معمول در خشک شویی ها هستند.
 • تمامی سرویس ‌های ملحفه نیم ست تک رنگ دستر دارای گارانتی 14 ماهه هستند که شامل مواردی چون آبرفت، پوسیدگی پارچه و عدم ثبات رنگ علی رغم رعایت شرایط درج شده در راهنما می‌شود.

شرایط شست و شو و نگهداری از سرویس ملحفه تک رنگ

 1. دمای آب باید کمتر از 30 درجه سانتی‌گراد باشد.
 2. فقط از مایع لباسشویی بدون آنزیم در فرآیند شستشو استفاده کنیدو
 3. محصول را با حوله و البسه دیگر نشویید، این هم یک توصیه بهداشتی است و هم به ثبات رنگ سرویس ملحفه شما کمک می‌کند.
 4. از درجه حرارت بالا برای خشک نمودن ملحفه استفاده نکنید، چه باد داغ خشک‌ کن های مصنوعی و چه تابش شدید و طولانی مدت آفتاب ممکن است منجر به تغییر رنگ و آسیب دیدن بافت ملحفه شود.

پیشنهادات تکمیلی برای خرید ملحفه تک رنگ

پیش از خرید سرویس ملحفه تک رنگ باید نکات زیر را درباره اتاق و عادات خواب خود بررسی کنید:
 • اگر گرمایی هستید حتما از ملحفه ‌های الیاف طبیعی مثل ابریشم، ویسکوز، پنبه، یا الیاف مصنوعی‌ با ویژگی های مشابه الیاف طبیعی استفاده کنید.
 • همین طور برای سنین بالا، افرادی با گرفتگی های قلبی عروقی، افراد دارای فشار خون بالا و خانم های یائسه تنفس پوستی اهمیت مضاعفی دارد. حساسیت زا نبودن الیاف سرویس ملحفه، گردش هوایی آن و تنظیم حرارت بدن در حین خواب با ملحفه برای این گروه مهم تر از سایر افراد است.
 • رنگ سرویس ملحفه تک رنگ احتمالا غالب ترین رنگ اتاق خوابتان خواهد شد، به تناسب رنگ آن با سایر آکساسوار و دکوراسیون اتاق خواب توجه کنید.
 • ملحفه‌های تک رنگ برای استفاده در اتاق هایی که دیوارهای طرح‌دار با کاغذدیواری یا شابلون دارند، ایده‌آل ترین گزینه است.
 • اگر دیوارهای اتاقتان مانند بیشتر خانه‌های ایرانی سفید است می‌توانید با توجه به رنگ سرویس روتختی از المان ‌های هم ‌رنگ کوچک به عنوان دیوارکوب یا شابلون استفاده کنید تا روتختی کاملا با اتاق ترکیب شود.
 • حتما سرویس ‌های روتختی خود را در رنگ ‌های متفاوت انتخاب کنید تا متوجه تعویض آن‌ها باشید، اما به هنگام انتخاب رنگ به تناسب هر دو رنگ با اتاق خواب و دیزاین آن توجه کنید.