نمایش دادن همه 9 نتیجه

خرید سرویس لحاف کودک و نوجوان

انتخاب صحیح و خرید سرویس لحاف کودک و نوجوان به اندازه غذا و پوشاک آن‌ها مهم است؛ زیرا کودک و نوجوان ها بیشترین زمان خود را در خواب سپری می‌کنند. به همین علت برای رشد و تکامل سلول‌های مغزی و ستون فقرات آن‌ها باید در خرید سرویس لحاف کودک و نوجوان دقت و توجه کافی داشته باشیم. انواع مختلفی از لحاف کودک و نوجوان در بازار وجود دارند که به اختصار توضیح می دهیم.

سرویس لحاف و تشک با کیفیت؛ تضمینی برای خواب راحت

انسان از لحظه به دنیا آمدن تا اواخر عمر نیازمند داشتن خوابی راحت و عمیق است. یکی از ملزومات داشتن خواب راحت هم سرویس لحاف با کیفیت است. چه در تختخواب بخوابید و چه برروی زمین، لحاف مورد نیاز شما خواهند بود.

 اجزای مختلف سرویس خواب

علاوه بر تختخواب؛ میز ارایشی و کنسول، پاتختی‌ها، شما نیاز به تشک با کیفیت، سرویس لحاف، پتو و بالش خواهید داشت. این اثاث جز ملزومات اتاق خواب تمام افراد محسوب می‌شوند. نبود هر یک از آن ‌ها یا عدم کیفیت خوب و بالا باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شود. هرچه کیفیت سرویس لحاف و تشک شما بالاتر باشد، خواب راحت و عمیقی خواهید داشت.

سرویس لحاف و تشک جدید

احتمالا شما هم با لحاف و تشک‌های رنگی و گرم و نرم خانه مادربزرگتان خاطره دارید. همان‌هایی که با پشم طبیعی گوسفند و با دوخت بسیار سخت ساخته می ‌شدند. با فراگیر شدن استفاده از تختخواب، دوره زمین خوابیدن و لذت بردن از این لحاف و تشک‌های خاص به سر رسید. هر چند لذت خوابیدن با لحافی دست دوز که برای هر سانتی متر آن هنر و ظرافتی عمیق به کار رفته است با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست. هم اکنون مدل‌ های جدیدی از ست لحاف متناسب با تمام سلیقه‌ها طراحی و عرضه می‌شود.

لحاف مخصوص کودکان

اگر نگران سلامتی و حساسیت کودکانتان هستید، بهتر است یک سرویس خواب اصلی و با کیفیت بر روی تختخواب او قرار دهید. سپس یک سرویس دم دستی و سبک بر روی آن استفاده کنید. شست‌وشو و جابه‌جایی ست لحاف کودک و نوجوان به صورتی که امروزه وجود دارد، در مقایسه با لحاف‌های قدیمی به مراتب ساده‌تر است.

انواع لحاف در سایزهای مختلف

انواع لحاف به وسیله‌ی ضخامت و ابعاد دسته بندی می‌ شوند. هرچه ضخامت لحاف بیشتر باشد، دوخت منسجم و  سفت‌تری می ‌طلبد. هر چه لحاف نازک‌‌تر باشد، نحوه‌ی دوخت آن متفاوت خواهد بود. بسته به وزن و ضخامت لحاف ‌ها شما می‌توانید علاوه بر زمستان در فصول گرم سال هم از لحاف‌ های نازک ‌تری استفاده کنید. لحاف دو نفره، لحاف کودک و نوجوان، لحاف نوزاد و لحاف تک نفره از جمله انواع لحاف‌ هایی هستند که تولید و عرضه می ‌شوند.

لحاف تک نفره: یک روتختی شیک

اگر فرزند شما هم زیاد به مرتب کردن تختخواب خود اهمیت نمی‌ دهد، بهتر است کار او را ساده تر کنید. به جای استفاده از پتو یا رو تختی هایی که باعث بی‌نظمی و شلوغ به نظر رسیدن روی تخت کودک و نوجوان ها می‌‌شوند، پیشنهاد می‌کنیم یک لحاف با کیفیت با پارچه نفیس روی تخت قرار دهید.

در نظر داشته باشید که این کار علاوه بر جذابیت بصری در اتاق خواب، به نظم بیشتر آن هم کمک می‌ کند. لحاف نوجوانان باید به گونه‌ای انتخاب شود که حدود 20 سانتیمتر از قد آن‌‌ها بیشتر باشد. انتخاب لحاف با کیفیت برای داشتن یک خواب خوب و عمیق کمک می‌کند.

چه لحافی برای کودک و نوجوانان بهتر است؟

برای خرید سرویس لحاف کودک و نوجوان باید علاوه بر رعایت نکات بسیار مهمی که در بالا اشاره کردیم، از رنگ‌‌‌های شاد و پارچه‌های مرغوب استفاده کنید. یک پارچه خوب و با کیفیت باید به هنگام شست‌وشو دچار کمرنگ شدن و اب رفتن نشود. همچنین نباید برای پوست حساس فرزندانتان ایجاد حساسیت کند.

کلام آخر

در این مقاله سرویس لحاف کودک و نوجوان را بررسی کردیم. انتخاب متریال با کیفیت، تشک و لحافی با طول و عرض مناسب و استفاده از پارچه ‌هایی با رنگ شاد و ضد حساسیت از جمله موارد و نکات بسیار مهمی است که باید هنگام خرید سرویس لحاف کودک و نوجوان به آن دقت و توجه کافی داشته باشیم.

لحاف‌‌ها در انواع مختلفی همچون سرویس لحاف دو نفره، لحاف تک نفره و سرویس لحاف کودکان و نوجوانان تولید و عرضه می ‌شود. از سرویس لحاف به همراه بالش‌ های ست می‌ توانید به عنوان رو تختی نیز استفاده کنید.