نمایش 1–12 از 16 نتیجه

خرید سرویس روتختی هتلی

سرویس روتختی هتلی، دسته ‌ای از انواع سرویس ‌های روتختی است که بر خلاف اسمش نه فقط در هتل ها که در انواع سازمان ها، بیمارستان ها و همین طور منازل شخصی کاربرد دارد. پسوند هتلی به عنوان لقبی که نشان دهنده زیبایی، سادگی، دوام و کیفیت سرویس روتختی است به کار میرود. اما طرح ‌ها، جنس ‌ها و ویژگی‌ های ثابت و معینی وجود دارد که در تمام سرویس‌ های روتختی هتلی به چشم میخورند. خواندن این مطلب به شما در شناخت صفات و ویژگی های بارز یک سرویس روتختی هتلی کمک خواهد کرد.

سرویس روتختی هتلی چه تفاوتی با سرویس روتختی عادی دارد؟

هرچند گفته شد که سرویس روتختی هتلی فقط در هتل ها استفاده نمیشود اما این صفت برای سرویس های روتختی ای استفاده میشود که قابلیت استفاده در هتل را هم دارند. چرا که یک سرویس روتختی برای کسب استاندارد های لازم جهت استفاده در هتل باید ویژگی ­های خاصی داشته باشد. روتختی هتل­ ها به دلیل تعداد بالای مراجعان بیشتر در معرض آلودگی است. حتی در صورت عدم مشاهده مستقیم آلودگی و لکه بر روتختی، باز هم استاندارد های بهداشتی و پزشکی­ هتل ­داری حکم میکند که سرویس های روتختی هتل ها به شکل روزانه تعویض و شستشو شوند. اگر بافت و جنس الیاف پارچه ی روتختی متراکم و بادوام نباشد این استفاده و شست و شوی مداوم خیلی زود پارچه را مستهلک کرده و روتختی را از رده خارج میکند. گذشته از این زیبایی و کیفیت نیز معیار بسیار مهمی برای مراجعه ­کنندگان هتل­ هاست. بنابراین سرویس روتختی هتلی میبایست علاوه بر کیفیت و دوام، و سهولت در شست و شو، زیبایی ظاهری بالایی نیز داشته باشد. از نظر ظاهری نیز رایج ترین طرح مینیمال مورد استفاده در سرویس های روتختی هتلی طرح محبوب و آشنای راه راه رنگی بر زمینه سفید است. از آن جایی که طرح راه راه رنگی در هتل های زیادی مورد استفاده قرار گرفته، به مرور به نشانه ای برای شناسایی و دسته بندی روتختی ها در دسته روتختی های هتلی تبدیل شد. به گونه ای که میتوان گفت در حال حاضر عنوان روتختی هتلی بیشتر به سرویس ‌های با کیفیت و بادوامی اطلاق میشود که طرح راه راه رنگی ملایمی بر زمینه سفید خود دارند. دستر به عنوان یک تولیدکننده ی تخصصی کالای خواب آن دسته از سرویس های روتختی خود را که از پارچه اعلا و الیاف طبیعی تولید میشوند، دوام و کیفیت بالایی دارند، به راحتی شسته و تمیز میشوند و در نهایت زمینه سفید با راه های درشت رنگی و رنگ های ملایم دارند، ذیل عنوان سرویس روتختی هتلی به بازار ارائه داده است.

سرویس روتختی هتلی فقط در هتل ها استفاده نمیشود

درست است که هتل داران ضرورتا باید از روتختی هایی با استاندارد های کیفی و ظاهری بالا در اتاق های هتلشان استفاده کنند، اما هرکس به دنبال خرید یک سرویس روتختی با دوام و زیبا باشد که به سهولت هم تمیز شود، می­تواند از مزایای سرویس روتختی هتلی بهره­ مند شود. چه برای اتاق شخصی و جهیزیه عروس در پی خرید سرویس روتختی باشید، و چه برای پذیرایی از مسافران خوش ­سلیقه ­ای که هتل شما را انتخاب کرده­اند، خواندن این مطلب به شما کمک میکند مهم ترین ویژگی های یک سرویس روتختی هتلی استاندارد را بشناسید و انتخاب دقیق تری داشته باشید.

معرفی انواع روتختی هتلی:

سرویس روتختی هتلی در عمده ترین دسته بندی ها، بر اساس تعداد نفرات، طرح، و فصل استفاده (تراکم و ضخامت) تقسیم میشود. عواملی مثل سن، جنسیت، سبک و استال و رنگ در تقسیم بندی انواع سرویس روتختی هتلی کمترین تاثیر دارند.

انواع  فصلی سرویس روتختی هتلی:

روتختی های هتلی رنگ های متفاوتی دارند که بر اساس آن میتوانید در فصل های مختلف به اتاق خواب خود رنگو لعاب تازه ای بدهید. که در ادامه روتختی مناسب هر فصل را معرفی میکنیم.

سرویس روتختی هتلی بهاری

ضخامت این روتختی‌ها کم است، اما در آنها بیشتر از الیاف ظریف و طبیعی ساتن و ابریشم استفاده میشود که ضمن ضخامت اندک، و تهویه، لطافت و انعطاف بالا، نسبت به الیاف پشمی، پنبه ‌ای و کتانی حرارت را بهتر در خود نگه میدارند.

سرویس روتختی هتلی تابستانی

سرویس روتختی تابستانه هتلی ممکن است ضخامت بیشتری نسبت به انواع بهاره آن داشته باشد اما قطعا ضریب جذب حرارتی پایینتر و جذب رطوبت بالاتری دارند. یعنی علاوه بر اینکه دمای دو سمت روتختی یا لحاف با هم تفاوت چندانی ندارد، تعریق بدن را که به طور طبیعی در تابستان بیشتر است، راحت ‌تر به خود جذب میکند.

سرویس روتختی هتلی پاییزی

برای روتختی های پاییزه معمولا از لحاف ‌های حجیم با وزن پایین استفاده میشود. اما ضخامت و جنس ملحفه و کاور تشک و لحاف تفاوت چندانی با انواع بهاره و تابستانه روتختی هتلی ندارد.

سرویس روتختی هتلی زمستانی

قطعا در این سرویس ها مهم‌ترین معیار عایق بودن الیاف نسبت به حرارت است تا دمای طبیعی بدن به گرم شدن و افزایش دمای فضای زیرین لحاف کمک کند. بافت‌ های حوله ‌ای و ضخیم و نسوج پشمی و پنبه ‌ای رایج ‌ترین جنس و بافت سرویس روتختی هتلی زمستانه است.

انواع روتختی های هتلی بر اساس تعداد نفرات

  • سرویس روتختی هتلی یک نفره
  • سرویس روتختی هتلی دونفره
(سرویس ‌های روتختی هتلی معمولا در ابعاد یک و نیم نفره تولید نمیشوند.)

دسته ­­بندی سرویس روتختی هتلی بر اساس طرح

سرویس روتختی هتلی کاملا ساده

رایج ترین پارچه های مورد استفاده در روتختی های هتلی پارچه های روشن کاملا یک دست و ساده هستند، با رنگ های طیف روشن و نزدیک به سفید. لحاف لایت یا لحافی که از ملحفه های یکدست سفید تهیه شده باشد تقریبا پرطرفدارترین نوع در میان انواع روتختی های هتلی است.

سرویس روتختی طرح دار

طرح معروف و محبوب راه راه، در رنگ بندی های ملایمی مثل کرم، شیری، یاسی، سبز ملایم، لیمویی، صورتی یا نیلی رایج ترین طرح مورد استفاده در روتختی های هتلی است. به گونه ای که طرح راه راه به عاملی برای شناسایی و تمییز دادن سرویس روتختی هتلی از سرویس های روتختی عادی بدل شده است.  

راهنمای خرید سرویس روتختی هتلی

همان طور که گفته شد سرویس روتختی هتلی ممکن است بسیار بیش از یک سرویس روتختی عادی شسته شود و به همین دلیل باید از پارچه ‌های متراکم و بادوام در تهیه این سرویس ‌ها استفاده کرد. اما این تنها نکته‌ ای نیست که باید در هنگام خرید روتختی هتلی لحاظ کنیم. لذت بخش بودن تجربه استفاده از سرویس روتختی هم بسیار مهم است. در زیر فهرستی از ویژگی‌ های پارچه روتختی هتلی استاندارد را با هم مرور می‌کنیم.

مهم­ترین ویژگی­های یک سرویس روتختی هتلی استاندارد:

  1. رنگ: رنگ روتختی ‌های هتلی باید بسیار روشن و نزدیک به سفید باشد. رنگ‌ های روشن علاوه بر اینکه آلودگی را بیشتر بازتاب میدهند و به حفظ بهداشت کمک میکنند، بر اثر شست و شو رنگ و رو رفته نمیشوند و ظاهر خود را از دست نمیدهند. علاوه بر این امکان استفاده از مواد شوینده ضدعفونی‌ کننده و لکه‌ بر در شست و شوی پارچه ‌هایی با رنگ روشن بیشتر است.
  2. طرح: روتختی هتلی نباید طرح شلوغ و پیچیده‌ ای داشته باشد. نخست به این دلیل که لکه‌ ها و ذرات غبار و آلودگی در پارچه ‌های زیادی طرح دار، راحت تر از چشم پنهان میمانند.
  3. بافت: بافت سرویس روتختی هتلی باید علاوه بر تراکم، ضریب جذب رطوبتی بالایی داشته باشد. یعنی بتواند میزان بیشتری از رطوبت و مایعات را در مدت زمان کمتری به خود جذب کند.
  4. جنس: نسوج سرویس روتختی هتلی باید از الیاف طبیعی مثل کتان، پشم و پنبه تهیه شده باشد. الیاف طبیعی علاوه بر این که راحت ‌تر شسته میشوند و لکه ماندگاری کمتری بر آن دارد، هوای دو طرف پارچه را بهتر رد و بدل میکنند.این تهویه تنفس پوستی را بهبود بخشیده و به دلیل جذب بهتر اکسیژن در حین خواب، به رفع بیشتر خستگی بدن کمک میکند. علاوه بر این بر اثر رد و بدل شدن هوا، دمای فضای زیرین روتختی در طول شب افزایش پیدا نمیکند و همسان با دمای طبیعی بدن باقی میماند. بنابراین تشنگی، تنگی نفس و تعریق شبانه به حداقل میرسد و تجربه خواب لذت بخش ‌تری به ارمغان میاورد.
  1. ضخامت: الیاف طبیعی اگر به شیوه های به خصوصی نساجی نشوند، به طور معمول از الیاف مصنوعی مثل آکریلیک و پلی استر بافت ضمخت‌ تر و خشن‌ تری به دست میدهند. بنابراین مهم است الیاف طبیعی در سرویس روتختی هتلی با رشته ‌هایی فوق نازک و بافتی نرم و لطیف نساجی شده باشند.
  2. ضریب آبرفت: نکته مهم دیگری که باید در هنگام خرید سرویس روتختی هتلی، و هر محصول الیاف طبیعی دیگری لحاظ کنید ضریب آبرفت این جنس پارچه ها است. به کاهش طول یا عرض یا طول و عرض پارچه، بر اثر کاهش اندازه ی تار، پود یا تار و پود پارچه، آبرفت میگویند. این اتفاق بعد از اولین شستشو رخ میدهد، زمانی که آب به الیاف طبیعی کمک میکند از کشیدگی مصنوعی خود خارج شده و به حالت طبیعی خود برگردند. جنس الیاف، شیوه تافتن نخ و شیوه نساجی پارچه بر میزان آبرفت آن اثرگذار است. آبرفت سرویس روتختی هتلی ممکن است باعث غیر قابل استفاده شدن آن شود، چرا که گاهی تغییر سایز در حدی رخ میدهد که بعد از نخستین شست و شو دیگر لحاف یا ملحفه سرویس، با ابعاد و سایزهای تخت و رخت خواب همخوانی نخواهد داشت. هنگام خرید سرویس روتختی هتلی حتما از فروشنده درباره میزان آبرفت آن سوال کنید یا روی جعبه سرویس روتختی به دنبال اطلاعاتی درباره این موضوع بگردید.